BUDOWA STOŁÓW BILARDOWYCH LEO

 
Wielką zaleta wykonanego ręcznie stołu bilardowego do gry w pool jest to że inwestujecie Państwo w sztukę. LEO Bilard jest światowym liderem w produkcji stołów rzeźbionych ręcznie których , kunszt nawiązuje do wielowiekowej tradycji stolarstwa artystycznego w ten sposób że często nowoczesne style łączą ze sobą również cechy klasyczne , inaczej mówiąc zabytkowe i współczesne koncepcje w połączeniu w jedną całość, ale LEO to również stoły wykonywane wyłącznie  w nawiązaniu do antyku. Podkreślić należy że, wysoka jakość stołów LEO oparta jest o doskonałe materiały użyte do produkcji każdego egzemplarza i wieloletnie doświadczenie w tworzeniu i obróbce drewna , dlatego każdy egzemplarz podobnie jak każdy człowiek jest niepowtarzalny , tak jakby miał swoje własne ID. Wszystko to sprawia że do twojego pokoju trafia indywidualny elegancki stół kunsztownie zaprojektowany i wykonany który będzie Cię cieszył przez wiele lat. Wysoki poziom stylu meblowego LEO da Ci stół bilardowy do gry w pool nie tylko, przypominający wielkich meblarzy przeszłości, ale także prześcigający ich w strukturalnych szczegółach.

                 

 

    

Drzewo: stoły Leo są wykonane 100% z litego drewna klonowego lub dębu. Nie używamy jakichkolwiek materiałów wypełniających typu MDF czy płyta meblowa-wiórowa itp.

Wykończenie: stoły Leo to różne techniki wykończenia ukierunkowane by dać odporność na wilgoć , niekorzystne warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne. Różne techniki lakierowania w zależności od potrzeb mają zastosowanie oprócz zabezpieczenia drewna ukazać jgo urodę i podkreślić charakterystykę danego modelu klasyczną , zabytkową lub nowoczesną.

Korona stołu: tu szczególnie dbamy o dobór materiału z uwagi na fakt że konstrukcyjnie zwieńcza ona pole gry i z wielką siłą musi być umocowana do płyty kamiennej (pola gry) a oprócz urody stanowi ważny element w samej grze. To do korony są przymocowane gumowe bandy stołu które przez cały swój żywot przyjmą na siebie tysiące uderzeń bil. Do mocowania korony opracowaliśmy specjalny system wpuszczanych metalowych gniazd które z wielką siłą są dokręcone do płyty ( jednocześnie zabezpieczają płytę przed rozjechaniem lub utratą poziomu  ). Każdy element korony dodatkowo zdobiony jest diamentami wykonanymi z macicy perłowej.

Rama stołu: wykonujemy ją zawsze z klejonych elementów drzewa , tak by przez cały swój żywot była odporna na wypaczanie. Długie elementy skrzyni łączymy w prostokąt a w środku ramy umieszczamy specjalną konstrukcję  drewnianą z grubych belek które stanowią mocną podporę dla ciężkiej płyty .

Nogi: oprócz walorów estetycznych budujemy je tak by stanowiły doskonałą podporę dla całej konstrukcji

Łuzy (kieszenie): wykonujemy je wyłącznie z naturalnej skóry. Kieszenie stołów Leo to piękny a zarazem jeden z najbardziej widocznych i wpływających na estetykę stołów element sztuki rymarskiej. Gruby łącznik stalowy łączący ze sobą elementy korony w całość zawsze jest oprawiony w skórę a pod jego spodem umieszczamy kosz na spadające bile.

Płyta kamienna łupek : trzy częściowa grubości 25 mm , przykręcona jest śrubami do ramy stołu w ten sposób tworząc jedną całość. W stołach LEO zawsze stosujemy wysokiej jakości płyty kamienne PALKO.

UWAGI: stoły budujemy według przepisów wydanych przez Światową Federację Bilarda (WPA)