Kije Jump Break do rozbijania i do skoków

2010-04-09

Rozbicie bil jest najważniejszym uderzeniem w grze. Dobre rozbicie, daje ci też możliwość na szybkie  zakończenie partii . Dlatego,  potrzebny  jest specjalny  kij,  tak zwany ,, break ,, który pomoże  Ci wykonać dobre mocne rozbicie bil .


Dobrym kijem uderzysz z potężną siłą tak że bile daleko  rozbiegną  się po całym polu do gry i ustawią bliżej wlotów do kieszeni . Po dobrym , mocnym rozbiciu, wbicie bil do łuz staje się dużo łatwiejsze, gdyż bile, będą  rozstawione daleko od siebie. Twoja szansa na wygraną w partii bilarda  rośnie bardzo mocno , może nawet nie dopuścisz przeciwnika do gry ? Więcej , dobre rozbicie daje ci nie tylko panowanie nad przebiegiem gry ale także szybką drogę do zwycięstwa .

Producenci kijów bilardowych dawno uświadomili sobie,  że do osiągania powyżej opisanych celów, potrzebny jest kij o specjalnej konstrukcji . Wiele czasu zajęło  projektantom  znalezienie odpowiednich rozwiązań technicznych, by kijem można było rozbijać z potężną siłą. Dziś śmiało możemy powiedzieć że jest to możliwe , gdyż wszelkie pomysły ,  techniczne zastosowane w kijach ,,break,, to efekt wieloletniej pracy fachowców i zawodników w dziedzinie technologi  także patentowej.

Kij do rozbijania ,, Brack,,

Podobnie jest z kijami zwanymi ,,Jump,, używanymi do wykonywania skoków bil , w przypadku gdy inne bile stoją na przeszkodzie bili w którą uderzamy. Rozwiązania zastosowane do kijów ,,Jump,, są bardzo podobne, do rozwiązań jakie zastosowano do kijów  ,,Break,,  . W trakcie gry często dzieje się tak,  że przeciwnik zastawia ci drogę do wbicia bili , swoją bilą . Wtedy musisz wykonać skok by ominąć przeszkodę . Dobry kij daje ci dużo większą szansę byś wykonał skok precyzyjnie, by bila przeskoczyła przeszkodę z łatwością i byś osiągnął cel wbicia bili .W przypadku gdy Twoje skoki będą udane ,  również większa się znacznie Twoja szansa na szybkie zwycięstwo  w grze . 

Kij do skoków ,,Jump,,


Jednak najbardziej popularnym rozwiązaniem są  kije tz. Jump Brack,  używane zarówno do rozbicia jak i do skoków, dlatego że w obu przypadkach, ważne jest by w bile uderzyć z dużą siłą , a końcówka kija którą uderzamy w bilę,  musi być bardzo twarda , więc oba te uderzenia są zupełnie inne jak typowe uderzenia w grze,  zwykłym kijem gdzie końcówka jest dużo bardziej miękka. Kij  Jump Break  musi być skonstruowany bardzo solidnie , by wytrzymać potężne uderzenie , dlatego materiały użyte do produkcji Jump Break  są zupełnie inne jak  w standardowych   kijach do gry.

Kij do skoków i rozbić Jump Brack 


East Trade Billiard Company .
Wszlekie prawa zastrzeżone